Boxing Events Calendar

Complete Boxing Schedule:

Friday, January 9 2015
Emerald Queen Casino, Tacoma, Washington
Mike Gavronski vs. Louis Rose (middleweight)
Virgil Green vs. Will Hughes (super lightweight)
Jeremy McCleary vs. Damen Wood (super featherweight)

Showtime
Friday, January 9 2015
Morongo Casino, Cabazon, California
Ivan Redkach vs. TBA (lightweight)
Ievgen Khytrov vs TBA (middleweight)

ESPN2
Friday, January 9 2015
Chumash Casino Resort in Santa Ynez, California
Darleys Perez vs. Jonathan Maicelo (WBA interim lightweight title)
Francisco Santana vs. Sebastian Lujan (super welterweight)

FOX Sports 1
Friday, January 9 2015
Madison Square Garden Theater, New York City
Dusty Hernandez Harrison vs. Tommy Rainone (welterweight)
Tureano Johnson vs. Alex Theran (middleweight)
Chris van Heerden vs. Cecil McCalla (welterweight)

UniMas
Saturday, January 10 2015
Texas Station Casino, Las Vegas
Jessie Magdaleno vs. Erik Ruiz (super bantamweight)

Saturday, January 10 2015
Mohegan Sun, Uncasville, Connecticut
Joseph Perez vs. Agustine Mauras (super featherweight)
Josh Crespo vs. Jorge Abiague (super bantamweight)
Elvin Ayala vs. Paul Gonsalves (super middleweight)

Saturday, January 10 2015
Auditorio Municipal, Tijuana, Baja California, Mexico
Javier Mendoza vs. Mauricio Fuentes (IBF light flyweight title)

ESPN2
Friday, January 16 2015
Turning Stone Resort & Casino, Verona, New York
Petr Petrov vs. William Silva (lightweight)
Willie Monroe Jr. vs. Bryan Vera (middleweight)

UniMas
Saturday, January 17 2015
Oceanview Pavilion, Port Hueneme, California
Jose Zepeda vs. Rafael Cobos (welterweight)
Alex Saucedo vs. TBA (welterweight)
Abraham Lopez meets Bihal Mahasin (welterweight)
Daniel Franco vs. TBA (super featherweight)
Zachary Wohlman vs. TBA (welterweight)

Showtime
Saturday, January 17 2015
MGM Grand, Las Vegas
Bermane Stiverne vs. Deontay Wilder (WBC heavyweight title)
Leo Santa Cruz vs. Jesus Ruiz (WBC super bantamweight title)
Amir Imam vs. Fidel Maldonado Jr. (super lightweight)

FOX Sports 1
Tuesday, January 20 2015
2300 Arena, Philadelphia, Pennsylvania
Eric Hunter vs. Rene Alvarado (featherweight)
Michael Perez vs. TBA (super lightweight)
Lamont Roach Jr. vs. TBA (super featherweight)

Thursday, January 22 2015
Webster Hall in New York City
Steven Bujaj vs. TBA (cruiserweight)
Junior Wright vs. TBA (cruiserweight)
Alexey Zubov vs. TBA (cruiserweight)

HBO
Saturday, January 24 2015
1stBank Center, Bloomfield, Colorado
Mike Alvarado vs. Brandon Rios III (welterweight)
Gilberto Ramirez vs. Maxim Vlasov (super middleweight)

Saturday, January 24 2015
GPG Event Center, Pennsauken, New Jersey
Harry Joe Yorgey vs. TBA (middleweight)
Chazz Witherspoon vs. TBA (heavyweight)
Darryl Bunting vs. Ryan Bivins (light heavyweight)
Nick Valliere vs. Josue Rivera (welterweight
Erik Spring vs. TBA (super welterweight)
Jeffrey McCalla vs. TBA (middleweight)
Malik Hawkins vs. TBA (welterweight)
Courtney Blocker vs. TBA (super lightweight)

FOX Sports 1
Monday, January 26 2015
Cowboy's Dance Hall, San Antonio, Texas
Rocky Juarez vs. Robinson Castellanos (featherweight)

ESPN2
Friday, January 30 2015
Foxwoods Resort, Mashantucket, Connecticut
Karl Dargan vs. Tony Luis (lightweight)
Russell Lamour vs. Thomas Falowo (super welterweight)

Saturday, January 31 2015
All Phones Arena, Sydney, NSW, Australia
Sonny Bill Williams vs. Chauncey Welliver (heavyweight)

Saturday, January 31 2015
Harrahs Philadelphia
Prichard Colon vs. Jonathan Batista (super welterweight)
Gervonte Davis vs. Israel Suarez (featherweight)

Saturday, January 31 2015
O2 Arena, London
Kevin Mitchell vs. Daniel Estrada (WBC lightweight eliminator
Anthony Joshua vs. Kevin Johnson (heavyweight)

UniMas
Saturday, January 31 2015
Palenque de la Feria, Tuxtla Gutierrez, Chiapas, Mexico
Francisco "Chihuas" Rodriguez vs. Jomar Farjardo (light flyweight)

ESPN2
Friday, February 6 2015
Beau Rivage Resort & Casino, Biloxi, Mississippi
Jermain Taylor vs. Sergio Mora (IBF middleweight title)

UniMas
Saturday, February 7 2015
State Farm Arena, Hidalgo, Texas
Saul Rodriguez vs. Daniel Diaz (super featherweight)
Ivan Najera vs. Robbie Cannon (lightweight)

ESPN2
Friday, February 13 2015
Mohegan Sun, Uncasville, Connecticut
Boxcino Tournament (super welterweight)
Fighters are TBA

Sky Sports (UK)
Saturday, February 14 2015
Winter Gardens, Blackpool, England
Brian Rose’s vs. Carson Jones (jr middleweight)
Prizefighter middleweight tournament: Tom Doran, Mick Hall, Craig Cunningham, Luke Keeler, Jack Arnfield, Liam Conroy, Cello Renda and Warren Tansey

ESPN2
Friday, February 20 2015
Turning Stone Resort, Verona, NY
Boxcino Tournament (heavyweight)
Fighters are TBA

Saturday, February 21 2015
O2 World Arena, Berlin, Germany
Arthur Abraham vs. Paul Smith (WBO super middleweight title)
David Price vs. TBA (heavyweight)

HBO
Saturday, February 21 2015
Salle des etoiles, Monte Carlo, Monaco
Gennady Golovkin vs. Martin Murray (WBA middleweight title)
Hekkie Budler vs. Jesus Silvestre (WBA/IBO minimumweight title)
Lee Haskins vs. Omar Lamiri (bantamweight)
Hughie Fury vs. Andriy Rudenko (heavyweight)

FOX Sports 1
Friday, February 27 2015
Fantasy Springs Resort Casino, Indio, California
Randy Caballero vs. Alberto Guevara (IBF bantamweight title)

ESPN2
Friday, February 27 2015
The Paramount, Huntington, New York
Cletus Seldin vs. Johnny Garcia (super lightweight)

Saturday, February 28 2015
Odyssey Arena, Belfast, Northern Ireland
Carl Frampton vs. Chris Avalos (IBF super bantamweight title)

BoxNation (UK)
Saturday, February 28 2015
O2 Arena, London
Tyson Fury vs. Christian Hammer (heavyweight)
Dmitry Chudinov vs. Chris Eubank Jr (WBA interim middleweight title)

BoxNation (UK)
Friday, March 6 2015
Echo Arena, Liverpool, England
Zolani Tete vs. Paul Butler (IBF super flyweight title)
Richar Abril vs. Derry Matthews (WBA lightweight title)

HBO2
Saturday, March 7 2015
Cotai Arena at the Venetian Macau - Macau, China
Zou Shiming vs. Amnat Ruenroeng (IBF flyweight championship)

NBC
Saturday, March 7 2015
MGM Grand, Las Vegas
Keith Thurman vs. Robert Guerrero (WBA interim welterweight title)
Adrien Broner vs. John Molina (welterweight)


March 12 2015
San Antonio, Texas, USA (HBO Latino)
Francisco Vargas vs. Will Tomlinson
Yamaguchi Falcao vs. Gerardo Ibarra
Vyacheslav Shabranskyy vs. Fabiano Pena
Travell Mazion vs. TBA

March 13, 2015
The Space at Westbury, Westbury, New York, USA (Showtime)
Antoine Douglas vs. Thomas Lamanna
Ismael Barroso vs. Issouf Kinda
Jerry Odom vs. Andrew Hernandez
Adam Lopez vs. Pablo Cruz

March 13, 2015
Fort McDowell, Arizona, USA (Time Warner)
Billy Wright vs. Gilberto Matheus Domingos
Milorad Zizic vs. Louis Rose
Solomon Egberime vs. Gerardo Cuevas

March 13, 2015
StubHub Center, Carson, California, USA (Spike TV / BoxNation)
Andre Berto vs. Josesito Lopez
Shawn Porter vs. Roberto Garcia
Chris Arreola vs. Curtis Harper

March 13, 2015
Newport, Wales, UK (Eurosport)
Frankie Borg vs. Chris Ware
Jerome Samuels vs. Barrie Jones
Craig Kennedy vs. Wadi Camacho

March 13, 2015
Tampa, Florida, USA (Telemundo)
Jonathan Vidal vs. Ricardo Rodriguez
Sergey Lipinets vs. Cosme Rivera

March 13, 2015
Quilmes, Buenos Aires, Argentina (Pública)
Isidro Ranoni Prieto vs. Jackson Junior

March 13, 2015
San Francisco, Cordoba, Argentina (TyC Sports)
Raul Horacio Centeno vs. Ruben Dario Lopez


March 14, 2015
Sergey Kovalev vs. Jean Pascal (for Kovalev’s IBF, WBO and WBA titles)
Steve Cunningham vs. Vyacheslav Glazkov
Vasily Lepikhin vs. Isaac Chilemba
Dierry Jean vs. Carlos Manuel Reyes
Nadjib Mohammedi vs. Lee Campbell
Dmitry Mikhaylenko vs. Felipe De la Paz Teniente


March 14, 2015
Widnes, Cheshire, UK (BoxNation)
Ovill McKenzie vs. Matty Askin
Enzo Maccarinelli vs. TBA

March 14, 2015
Baja California, Mexico (Azteca)
Yazmin Rivas vs. Celina Salazar
Fernando Montiel vs. Rogelio Jun Doliguez
Juan Carlos Sanchez Jr vs. Luis Melendez

March 14, 2015
Ardennes, France (Ma Chaine Sport)
Igor Mikhalkin vs. Hakim Chioui


Cegléd, Hungary (Magyar Televízió)
Imre Szello vs. Shalva Jomardashvili


March 14, 2015
Santa Fe, Argentina (TyC Sports)
Jonathan Victor Barros vs. Sergio Eduardo Gonzalez

March 14, 2015
Lublin, Poland (PolSat Sport)
Mariusz Wach vs. Gbenga Oluokun

March 14, 2015
Ballerup, Denmark
Patrick Nielsen vs. George Tahdooahnippah

March 14, 2015
Hidalgo, Mexico (Televisa)
Mariana Juarez vs. Naoko Fujioka
Julio Ceja vs. Oscar Blanquet

March 14, 2015
Glendale, California, USA (UniMas)
Toka Kahn Clary vs. Edwin Solis

March 14, 2015
Baden-Württemberg, Germany
Erkan Teper vs. Johann Duhaupas


March 14, 2015
Kempton Park, Gauteng, South Africa
Thomas Oosthuizen vs. Ryno Liebenberg


Friday, March 20, 2015
Indio, Calif. (Fox Sports 1)
Alfonso Gomez vs. Yoshihiro Kamegai – Junior middleweight division
Ronny Rios vs. Jesus Navarro – Featherweight division
Abraham Lopez vs. Juan Carlos Martinez – Featherweight division
Jamie Kavanagh vs. TBA


Friday, March 20, 2015
Woodlawn, Md.
Tyrieshia Douglas vs. Maria Suarez – Flyweight division
Tori Nelson vs. Kita Watkins – Junior middleweight division
Jennifer Salinas vs. Angel Gladney – Junior lightweight division


Friday, March 20, 2015
Mexico City
Alejandro Hernandez vs. Martin Casillas – Bantamweight division


Friday, March 20, 2015
Newcastle West, Australia
Chad Bennett vs. Pablo Barboza – Lightweight division
Kye MacKenzie vs. Jack Asis – Junior lightweight division


Saturday, March 21, 2015
Rostock, Germany
Juergen Braehmer vs. Robin Krasniqi – Light heavyweight division
Agron Dzila vs. Bernard Adie
Vincent Feigenbutz vs. Balazs Kelemen


Saturday, March 21, 2015
Mexico (Televisa)
Nery Saguilan vs. Marcos Villasana Jr
Ibeth Zamora Silva vs. Suri Tapia


Thursday, March 26, 2015
Hialeah, Fla. (ESPN2)
Fredrick Lawson vs. Breidis Prescott – Welterweight division


Thursday, March 26, 2015
Tokyo
Go Odaira vs. Yutaka Sowano – Strawweight division
Akio Shibata vs. Yasuyuki Akiyama – MIddleweight division


Friday, March 27, 2015
Montreal
Renan St. Juste vs. Janks Trotter – Middleweight division


Friday, March 27, 2015
Miles Shinkwin vs. Richard Horton

Friday, March 27, 2015
Town Hall, Malvern, Victoria, Australia (liveboxing)
Michael Zerafa vs. George Hillyard
Manny Vlamis vs. TBA

Friday, March 27, 2015
Budapest, Hungary (DigiSport)
Norbert Nemesapati vs. Zurab Mekereshvili


Saturday, March 28, 2015
Las Vegas (Showtime)
Jhonny Gonzalez vs. Gary Russell Jr. – Featherweight division (for Gonzalez’s WBC title)
Jermell Charlo vs. Vanes Martirosyan - Junior middleweight division


Saturday, March 28, 2015
Los Angeles (Fox Sports 1)
Julian Ramirez vs. Raul Hidalgo – Featherweight division


Saturday, March 28, 2015
Sheffield, England (Sky Sports)
Kell Brook (No. 2) vs. Jo Jo Dan – Welterweight division
Gavin McDonnell vs. Alexander Egorov – Junior featherweight division
Adam Etches vs. Sergey Khomitsky – Middleweight division


Saturday, March 28, 2015
Pasay City, Philippines
Donnie Nietes (C) vs. Gilberto Parra – Junior flyweight division (for Nietes’ RING and WBO titles)
Nonito Donaire vs. William Prado – Junior featherweight division


Saturday, March 28, 2015
Lima, Peru
Carlos Zambrano vs. Daniel Ramirez – Featherweight division
Linda Laura Lecca vs. Carolina Alvarez – Junior bantamweight division

Sky Sports (UK)
Saturday, April 11 2015
First Direct Arena, Leeds, England
Josh Warrington vs. Dennis Tubieron (featherweight)
Nathan Cleverly vs. TBA (light heavyweight)
Martin J. Ward vs. Maxi Hughes (super featherweight)
Bob Ajisafe vs. TBA (cruiserweight)

April 2, 2015
Los Angeles, California, USA (FOX Sports 1)
Julian Ramirez vs. Raul Hidalgo


April 3, 2015
California, USA (ESPN2 / ESPN Deportes)
"Friday Night Fights"
TBA (Telemundo)


Saturday, April 4, 2015
Quebec City, Canada (CBS)
Adonis Stevenson (C) vs. Sakio Bika -Light heavyweight division (for Stevenson’s RING and WBC titles)
Artur Beterbiev vs. Gabriel Campillo – Light heavyweight division
Julian Williams vs. Joey Hernandez – Junior middleweight division


Saturday, April 4, 2015
Newcastle, England (Sky Sports)
Dave Ryan vs. Bradley Saunders – Junior welterweight division
Anthony Joshua vs. TBA – Heavyweight division
Travis Dickinson vs. TBA – Light heavyweight division


Saturday, April 4, 2015
Mexico
Carlos Cuadras vs. Luis Concepcion – Junior bantamweight division (for Cuadras’ WBC title)


Saturday, April 4, 2015
Moscow
Denis Lebedev vs. Lukasz Janik – Cruiserweight division (for Lebedev’s WBA title)


Friday, April 10, 2015
Brooklyn, N.Y. (Showtime)
Ivan Redkach vs. TBA – Lightweight division
Ievgen Khytrov vs. Aaron Coley – Middleweight division
Travis Peterkin vs. Larry Pryor – Heavyweight division
Rafael Vazquez vs. Andre Wilsonnds – Junior featherweight division
Frank Galarza vs. TBA – Junior Middleweight division


Friday, April 10, 2015
Bethlehem, Pa. (ESPN2)
Andrey Fedosov vs. Lenroy Thomas – Heavyweight division
Razvan Cojanu vs. Donovan Dennis – Heavyweight division
Brandon Adams vs. Vito Gasparyan – Junior middleweight division
Stanyslav Skorokhod vs. John Thompson – Junior middleweight division


Friday, April 10, 2015
Buenos Aires
Victor Ramirez vs. Ola Afolabi – Cruiserweight division


Saturday, April 11, 2015
Brooklyn, N.Y. (NBC)
Danny Garcia (jr. welterweight champion) vs. Lamont Peterson – 143-pound catchweight
Andy Lee vs. Peter Quillin – Middleweight division (for Lee’s WBO title)
Daniel Jacobs vs. Caleb Truax – Middleweight division
Felix Diaz vs. Gabriel Bracero – Welterweight division
Viktor Postol vs. TBA – Junior welterweight division


Saturday, April 11, 2015
San Juan, Puerto Rico
Orlando Salido vs. Roman Martinez – Featherweight division (for Salido’s WBO title)


Saturday, April 11, 2015
Leeds, England
Josh Warrington vs. Dennis Tubieron – Featherweight division
Willie Limond vs. Chris Jenkins – Junior welterweight division
Martin Ward vs. Maxi Hughes – Junior lightweight division


Thursday, April 16, 2015
Osaka, Japan
Shinsuke Yamanaka vs. Diego Santillan – Bantamweight division (for Yamanaka’s WBC title)


Friday, April 17, 2015
Mashantucket, Conn. (Fox Sports 1)
Murat Gassiev vs. Felix Cora – Cruiserweight division
Ray Robinson vs. Sherzodbek Alimjanov – Welterweight division
Dusty Hernandez-Harrison vs. Henry Auraad – Welterweight division

Friday, April 17, 2015
Uncasville, Conn. (ESPN2)
Tony Harrison vs. Pablo Munguia – Junior middleweight division
Ryan Kielczewski vs. Danny Aquino – Junior lightweight division
Tevin Farmer vs. Angel Luna – Junior lightweight division


Friday, April 17, 2015
Hinckley, Minn. (CBS Sports Net)
Dennis Hogan vs. Tyrone Brunson – Junior middleweight division
Rob Brant vs. Dionisio Miranda – Middleweight division


Friday, April 17, 2015
France
Ahmed El Mousaoui vs. Junior Witter – Junior middleweight division


Saturday, April 18, 2015
Carson, Calif. (Showtime)
Julio Cesar Chavez Jr. vs. Andrzej Fonfara– Light heavyweight division
Oscar Escandon vs. Moises Flores
Amir Imam vs. Walter Castillo
Omar Chavez vs. Richard Gutierrez
Fernando Guerrero vs. Abraham Han


Saturday, April 18, 2015
Arlington, Texas (HBO)
Terence Crawford (lightweight champion) vs. Thomas Dulorme – Junior welterweight division (for WBO title)
Diego Magdaleno vs. Luis Solis

Saturday, April 18, 2015
Verona, N.Y. (HBO)
Lucas Matthysse vs. Ruslan Provodnikov – Junior welterweight division
Eddie Gomez vs. Jonathan Batista
Patrick Teixeira vs. Patrick Allotey

Saturday, April 18, 2015
Liverpool, England
Richar Abril vs. Derry Mathews – Lightweight division (for Abril’s WBA title)


Saturday, April 18, 2015
El Paso, Texas
Helen Joseph vs. Jennifer Han – Featherweight division (for IBF title)

Saturday, April 18, 2015
Jamal James vs. Jaime Herrera
Philip Benson vs. Darnell Boone


Saturday, April 18, 2015
Pennsauken, N.J.
Chazz Witherspoon vs. Galen Brown


Saturday, April 18, 2015
Liverpool, England
Derry Mathews vs. Tony Luis
Iain Butcher vs. Luke Wilton
Liam Smith vs. David Romero
Rafal Jackiewicz vs. Kamil Szeremeta
Pawel Glazewski vs. Maciej Miszkin


Saturday, April 18, 2015
Huntington, N.Y.
Cory Cummings vs. Joe Smith

Sunday, April 19, 2015
Barcelona
Sandor Martin vs. Samuele Esposito

Sunday, April 19, 2015
Osaka, Japan
Yuki Nonaka vs. Takayuki Hosokawa


Wednesday, April 22, 2015
Osaka, Japan
Juan Carlos Reveco vs. Kazuto Ioka – Flyweight division
Katsunari Takayama vs. Fahlan Sakkreerin – Strawweight division (for Takayama’s IBF title)



Friday, April 24, 2015
Chicago (SpikeTV)
Anthony Dirrell vs. Badou Jack – Super middleweight division
Daniel Jacobs vs. Caleb Truax – Middleweight division
Rey Vargas vs. Alfred Tetteh – Junior featherweight division
Roberto Garcia vs. Javier Molina – Junior middleweight division


Friday, April 24, 2015
Beijing
Randy Petalcorin (No. 6) vs. Ma Yi Ming – Junior flyweight division

Friday, April 24, 2015
Calai, France
Romain Jacob vs. Ermano Fegatilli – Junior lightweight division


Saturday, April 25, 2015
Brooklyn, N.Y. (HBO)
Wladimir Klitschko (C, No. 2 P4P) vs. Bryant Jennings – Heavyweight division (for Klitschko’s RING, IBF, WBA and WBO titles)
Sadam Ali vs. Francisco Santana
Charles Martin vs. Tom Dallas

Saturday, April 25, 2015
London
Evgeny Gradovich vs. Lee Selby – Featherweight division (for Gradovich’s IBF title)


Saturday, April 25, 2015
Berne, Switzerland
Delfine Persoon vs. Nicole Boss – Lightweight division (for Persoon’s WBC title)


Saturday, April 25, 2015
Guaynabo, Puerto Rico (UniMas)
Felix Verdejo vs. Marco Antonio Lopez – Lightweight division

Saturday, April 25, 2015
Buenos Aires, Argentina
Matias Rueda vs. Walter Estrada – Featherweight division
Fernanda Alegre vs. Enis Pacheco – Junior welterweight division (for WBO title)

Saturday, April 25, 2015
East London, South Africa
Lusanda Komanisi vs. Jesus Galicia – Featherweight division
Moruti Mthalane vs. Jose Argumedo – Flyweight division
Sipho Taliwe vs. Eduardo Montoya – Lightweight division
Siphosethu Mvula vs. Isao Carranza – Junior lightweight division


Saturday, April 25, 2015
Helsinki
Edis Tatli vs. Yvan Mendy – Lightweight division
Eva Wahlstrom vs. Natalia del Valle Aguirre – Junior lightweight division (for WBC title)


Saturday, April 25, 2015
Berlin
Tyron Zeuge vs. Nikola Sjekloca – Super middleweight division


Saturday, April 25, 2015
Dettenheim, Germany
Melanie Zwecker vs. Diana Garcia – Featherweight division


Saturday, April 25, 2015
Dallas
Roberto Marroquin vs. Marcos Jimenez – Junior lightweight division


Saturday, April 25, 2015
Haiko, China
Froilan Saludar vs. Faris Nenggo – Flyweight division


Wednesday, April 29, 2015
Osaka, Japan
Anabel Ortiz vs. Nana Yoshikawa - Strawweight division (for Ortiz’s WBA title)

Thursday, April 30, 2015
Indio, Calif. (ESPN2)
Mickey Bey vs. Denis Shafikov – Lightweight division (for Bey’s IBF title)


Thursday, April 30, 2015
Indio, Calif. (Fox Sports 1)
Mercito Gesta vs. Carlos Molina – Junior welterweight division


Friday, May 1, 2015
Las Vegas (truTV)
Raymundo Beltran vs. Takahiro Ao – Lightweight division (for WBO title)
Mikael Zewski vs. Konstantin Ponomarev – Welterweight division


Friday, May 1, 2015
Tokyo
Takashi Miura vs. Billy Dib – Junior lightweight division (for Miura’s WBC title)
Ryota Murata vs. Douglas Ataide – Middleweight division
Akira Yaegashi vs. Songseanglek Phosuwangym – Junior bantamweight division



Saturday, May 2, 2015
Las Vegas (PPV)
Las Vegas (PPV, Sky Box Office)
Floyd Mayweather Jr. vs. Manny Pacquiao – Welterweight division (for Mayweather’s RING, WBC, WBA and Pacquiao’s WBO titles)
Vasyl Lomachenko vs. Gamalier Rodriguez – Featherweight division (for Lomachenko’s WBO title)
Jesse Hart vs. Mike Jimenez – Super middleweight division
Christopher Pearson vs. Said El Harrak – Junior middleweight division


Saturday, May 2, 2015
Jena, Germany
Christina Hammer vs. Kali Reis – Middleweight division (for WBC and WBO titles)
Dominic Boesel vs. Norbert Dabrowski – Light heavyweight division


Saturday, May 2, 2015
Denmark
Erica Anabella Farias vs. Klara Svensson – Junior welterweight division (for Farias’ WBC title)
Micki Nielsen vs. Junior Wright – Cruiserweight division


Wednesday, May 6, 2015
Tokyo
Takashi Uchiyama vs. Jomthong Chuwatana – Junior lightweight division (for Uchiyama’s WBA title)
Ryoichi Taguchi vs. Kwanthai Sithmorseng – Junior Flyweight division (for Taguchi’s WBA title)
Kumiko Ikehara vs. Kayoko Ebata – Strawweight division (for Ikehara’s WBO title)


Friday, May 8, 2015
Philadelphia (ESPN2)
Amir Mansour vs. Joey Dawejko – Heavyweight division
Decarlo Perez vs. Jessie Nicklow – Middleweight division


Saturday, May 9, 2015
Houston (HBO)
Canelo Alvarez vs. James Kirkland – Junior middleweight division
Frankie Gomez vs. Humberto Soto – Junior welterweight division
Joseph Diaz vs. TBA – Junior featherweight division
Rodrigo Guerrero vs. TBA – Bantamweight division
Joshua Clottey vs. TBA – Junior middleweight division
Keandre Gibson vs. Jorge Romero – Welterweight division
Taishan vs. Ronny Hale – Heavyweight division
Jesse James Leija Jr. vs. Eric Butler – Welterweight division


Saturday, May 9, 2015
Texas (CBS)
Omar Figueroa vs. Ricky Burns Junior welterweight division
Jamie McDonnell vs. Tomoki Kameda – Bantamweight division
Anthony Mundine vs. Austin Trout – Junior middleweight division


Saturday, May 9, 2015
London
Chris Eubank Jr. vs. Les Sherrington – Middleweight division


Saturday, May 9, 2015
Temoaya, Mexico
Javier Mendoza vs. Milan Melindo – Junior flyweight division (for Mendoza’s IBF title)
Eduardo Martinez vs. Byron Rojas – Strawweight division


Saturday, May 9, 2015
Frankfurt, Germany
Fedor Chudinov vs. Felix Sturm – Super middleweight division
Jack Culcay vs. Maurice Weber – Super middleweight division

Saturday, May 9, 2015
Kobe, Japan
Hozumi Hasegawa vs. Horacio Garcia – Featherweight division

Saturday, May 9, 2015
Virginia Beach, Va.
Dorin Spivey vs. Joe Morales – Lightweight division

Saturday, May 9, 2015
Birmingham, England
Chris van Heerden vs. Frankie Gavin – Welterweight division


Saturday, May 9, 2015
Birmingham, England (Sky Sports)
Matthew Macklin vs. TBA - Middleweight division
Khalid Yafai vs. Rey Megrino - Junior bantamweight division
Anthony Joshua vs. TBA - Heavyweight division
Sam Eggington vs. Glenn Foot - Welterweight division


Saturday, June 13, 2015
Kinshasa, Congo
Ilunga Makabu vs. Thabiso Mchunu – Cruiserweight division


Friday, May 15, 2015
Phoenix, Ariz. (truTV)
Jose Benavidez vs. Jorge Paez Jr. – Junior welterweight division
Antonio Orozco vs. Emmanuel Taylor – Junior welterweight division


Saturday, May 16, 2015
Inglewood, Calif. (HBO)
Gennady Golovkin vs. Willie Monroe – Middleweight division (for Golovkin’s WBA title)
Roman Gonzalez vs. Edgar Sosa – Flyweight division (for Gonzalez’s RING and WBC titles)


Saturday, May 16, 2015
Panama City, Panama
Javier Fortuna vs. Bryan Vasquez – Junior lightweight division


Friday, May 22, 2015
Moscow
Grigory Drozd vs. Krzysztof Wlodarczyk – Cruiserweight division (for Drozd’s WBC title)
Alexander Povetkin vs. Mike Perez – Heavyweight division


Friday, May 22, 2015
Flemington, Australia
Blake Caparello vs. Affif Belghecham – Super middleweight division


Saturday, May 23, 2015
Boston
James DeGale vs. Andre Dirrell – Super middleweight division (for IBF title)


Friday, May 29, 2015
Brooklyn, N.Y. (Spike)
Amir Khan vs. Chris Algieri – Welterweight division


Saturday, May 30, 2015
London (Sky Sports)
Kell Brook vs. Frankie Gavin – Welterweight division (for Brook’s IBF title)
Evgeny Gradovich vs. Lee Selby – Featherweight division (for Gradovich’s IBF title)
Jorge Linares vs. Kevin Mitchell – Lightweight division (for Linares’ WBC title)
Dave Ryan vs. John Wayne Hibbert – Junior welterweight division
Scott Cardle vs. Craig Evans – Lightweight division


Saturday, May 30, 2015
Komaki, Japan
Kosei Tanaka vs. Julian Yedras – Strawweight division (for WBO title)

Saturday, June 6, 2015
Brooklyn, N.Y. (HBO)
Miguel Cotto (C) vs. Daniel Geale – Middleweight division (for Cotto’s RING and WBC titles)

Saturday, June 6, 2015
South Africa
Thomas Oosthuizen vs. Roberto Bolonti – Light heavyweight division


Wednesday, June 10, 2015
Tokyo
Shingo Wake vs. Mike Tawatchai – Junior featherweight division


Friday, June 12, 2015
Chicago (Spike)
Marco Huck vs. Krzysztof Glowacki – Cruiserweight division (for Huck’s WBO title)
BJ Flores vs. TBA Cruiserweight division

Saturday, June 13, 2015
Kinshasa, Congo
Ilunga Makabu vs. Thabiso Mchunu – Cruiserweight division


Saturday, June 20, 2015
Cincinnati, Ohio (NBC Sports Net)
Adrien Broner vs. TBA Junior welterweight division

10 comments:

OT: Check out how Manny Pacquiao trains for his fights. This is the Manny Pacquiao Official Video Channel on YouTube!

Watch Junior middleweight division online Julian Williams vs. Joey Hernandez BOXING on 4th april 2015 saturday

to watch live click here
LIVE BOXING

watch boxing Jose Benavidez vs Jorge Paez Jr exciting match of boxing Truck series on 15 may 2015 you can watch it online by just visiting the link below




Watch boxing Jose Benavidez vs Jorge Paez Jr live

Watch boxing Jose Benavidez vs Jorge Paez Jr online

Watch boxing Jose Benavidez vs Jorge Paez Jr live streaming


Watch Gennady Golovkin vs Willie Monroe big match of boxing Scheduled on 16 may 2015 you can watch it online at you digital devices by just visiting the link below




Watch Gennady Golovkin vs Willie Monroe live

Watch Gennady Golovkin vs Willie Monroe live tv

Watch Gennady Golovkin vs Willie Monroe live streaming


Post a Comment

watch mma boxing at fightmedia
Free UFC MMA PPV TV
Boxing TV!
Free UFC MMA PPV TV
MMA TV!